Про інститут

Задум та основні напрями діяльности

Проблема подолання тоталітарних стереотипів щодо релігії та переосмислення її суспільної ролі в пострадянській дійсності була і залишається актуальною для України. Аналіз викликів плюралізму, мультикультурности, толерантности, секуляризму та модерности, а також дослідження соціяльних доктрин, в основі яких лежать віра та переконання, є новими напрямами гуманістики і богослов’я.

Інститут релігії та суспільства – одна з небагатьох установ, що сприяє розвиткові таких досліджень.

Мета Інституту

налагоджувати діялог суспільства і релігій в Україні.

Завдання

• – проведення комплексних досліджень у сфері відносин релігії та суспільства з застосуванням сучасної методології;
  • – поширення релігійних цінностей у суспільстві з застосуванням результатів власних досліджень;
  • – інформування України про світові тенденції та здобутки у цій сфері й інформування світу про релігійну ситуацію в Україні.

Об’єкт дослідження і діяльности:

комплекс питань сучасности крізь призму християнського суспільного вчення, зокрема:

• – релігійна свобода, права, які з неї випливають, та державно-церковні взаємини;
  • – міжрелігійний та міжконфесійний діялог і толерантність;
  • – соціяльна етика та моральні цінності в публічному житті.

Сфера досліджень Інституту вимагає інтердисциплінарного підходу, тому є об’єктом дослідження різних дисциплін – морального богослов’я, соціології, антропології, теорії права, політології, релігієзнавства тощо.

У своїй діяльності Інститут керується такими цінностями:

• – гідність особи;
  • – відкритість на діялог;
  • – критична пошана до традиції;
  • – академічна чесність;
  • – об’єктивність і безсторонність наукових досліджень.