Експертна робота

Суспільний тиждень1 – 5 листопада у Києві, 14 листопада у Донецьку, 27 листопада в Одесі, вперше після відновлення Незалежності, було проведено Суспільний тиждень. Форма такого заходу передбачає його щорічне повторення з новою темою та новими учасниками. Подальша мета Суспільного тижня – стати традиційним публічним форумом для обговорення проблем суспільства та пошуку розв’язок з врахуванням християнських, релігійних та загальнолюдських вартостей.
Тема цьогорічного тижня: «На шляху до солідарності українського суспільства». Див. програму Суспільного тиждня тут.

У рамках Суспільного тижня відбувся публічний діалог та дебати у прямому ефірі щодо прав і свобод у міжрелігійних та суспільних відносинах. До участі у дебатах, які відбулися 3 листопада о 19:30 на ТРК «Україна» у програмі «Шустер. Live», були запрошені Глава УГКЦ Патріарх Любомир (Гузар); головний рабин Києва й України Яків Дов Блайх; голова Духовного управління мусульман України Ахмед Тамім.

I екуменічний соціальний тижденьЗ 9 по 15 червня 2008 року у Львові пройшов I екуменічний соціальний тиждень

Інститут виступив активним партнером у його організації http://www.esw.org.ua/partneri, зокрема у проведенні академічної конференції: “Перспективи кооперативного руху в Україні з точки зору публічної політики” та у підготовці Декларації експертної групи.

Більше про партнерські проекти можна довідатись тут

Експертні оцінки, консультації, рецензування, аналітичні записки та комен-тарі – важливі елементи діяльности працівників ІРС. Зокрема, на замовлення Синоду Єпископів УГКЦ Інститут розробив дві Концепції:

-Концепція розвитку військового душпастирства (інституту військового капеланства) Української Греко-Католицької Церкви (2004) складається з 5 розділів: загальні положення; основні завдання та функції інституту військового капеланства; богословські аспекти; соціяльно-правові аспекти; організаційні аспекти.
Опубліковано: Концепція розвитку військового душпастирства (інституту військового капеланства) Української Греко-Католицької Церкви. – Львів, 2004, 23 с. (завантаж pdf)
– Екуменічна Концепція Української Греко-Католицької Церкви (2000) складається з трьох розділів: поняття екуменізму та його мета; загальні аспекти; стосунки УГКЦ з помісними Церквами-сестрами; а також додатку “Практичні кроки для втілення екуменічної позиції УГКЦ”.
Опубліковано: Богословія, 2001, № 65, с. 52–68; Людина і світ, 2000, №7, с. 41–42.

Інститут є також активним учасником процесу удосконалення законодавства про релігійну свободу:

– Аналіз проєкту Закону України “Про внесення змін до Закону України ‘Про свободу совісті та релігійні організації’” (2007). (завантаж pdf)
– Аналітична оцінка законопроєкту “Про засади повернення культових будівель та майна релігійним організаціям” (2007). (завантаж pdf)
– Експертна оцінка проєкту Директиви міністра оборони України “Про удосконалення системи задоволення релігійних потреб військовослужбовців Збройних Сил України” (2006);
– Зауваження та пропозиції до проєкту “Концепції державно-конфесійних відносин” Українського центру політичних і економічних досліджень ім. О. Разумкова (Київ, 2003). (завантаж pdf)
– Зауваження та пропозиції до проєкту “Основ (концепції) державно-церковних відносин” Інституту законодавчих передбачень і правової експертизи (Київ, 2003). (завантаж pdf)

У вересні – жовтні 2001 року Мирослав Маринович став першим мирянином УГКЦ, запрошеним у якості офіційного спостерігача (аудитора) під час роботи 10-ї Асамблеї папського Синоду Єпископів у Ватикані. Тема Синоду: “Єпископ – cлуга Євангелія Ісуса Христа задля надії світу”.