Моніторинг релігійної свободи в Україні (проект РІСУ)

Дійовим способом вирішення комплексу питань, пов’язаних з одним з фундаментальних прав людини – релігійною свободою, є інформування громадян та релігійних організацій про їхні права, а також систематичне відстеження та оприлюднення порушень цих прав. Оскільки веб-портал Релігійно-інформаційної служби України в середньому відвідує понад 3 тис. осіб щодня (беручи до уваги всі мовні версії сайту), ми намагаємося привернути увагу до цього комплексу проблем і тим самим сприяти їхньому вирішенню.

За матеріалами моніторингу релігійної свободи в Україні, який РІСУ здійснювала протягом 2005 — початку 2007 року, редакція РІСУ спільно з Інститутом релігії та суспільства УКУ підготувала книжку.
До неї увійшли зведений звіт за два роки моніторингу, який РІСУ здійснювала у рамках проекту „Права людини” при підтримці Фонду демократичних грантів Посольства США в Україні, та підбірка аналітичних статей і коментарів. Матеріали цього дослідження також зібрані на окремому сайті „Релігійна свобода в Україні”.

Виданням зайнявся Центр правових та політичних досліджень „СІМ” за фінансової підтримки Міжнародного фонду „Відродження”.

У книзі подається ґрунтовний аналіз дотримання свободи совісті в Україні протягом зазначеного періоду. Зокрема, аналізується законодавство у сфері релігій, розглядаються питання реєстрації релігійних організацій, толерантності та недискримінації на релігійному ґрунті, земельно-майнові справи, право на релігійну освіту тощо. Експертні статті доповнюють матеріали моніторингу.

З питань отримання книжки просимо звертатися в редакцію РІСУ:

— тел./факс (032) 2409499
— [email protected]
— м. Львів, вул. І.Свєнціцького, 17.

У 2005–2006 роках підготовлено два звіти:

– Антошевський Т., Коваленко Л. Моніторинг релігійної свободи в Україні: особливий погляд на майнові питання. – Львів, 2005–2006, 51 с. (http://www.risu.org.ua/freedom/analytics/report/)
– Антошевський Т., Коваленко Л. Моніторинг релігійної свободи в Україні: особливий погляд на толерантність. – Львів, 2005–2006, 81 с. (http://www.risu.org.ua/freedom/analytics/report/)