125-річчя енцикліки “Rerum Novarum”: передумови, значення, актуальність

Запрошуємо Вас на семінар Інституту релігії і суспільства “125-річчя енцикліки “Rerum Novarum”: передумови, значення, актуальність”. Енцикліка папи Лева ХІІІ “Rerum Novarum” (“Нові речі”) – один з найбільш знакових в історії Церкви документів. В першій частині семінару плануємо обговорити, які обставини спонукали папу Лева ХІІІ видати цю енцикліку. Також буде розглянуто питання соціального активізму в цій енцикліці. В другій частині семінару торкнемося питання рецепції цієї енцикліки в тогочасній та сучасній Україні.

Дата: 31 травня 2016 р. 15.00 – 17.30

Місце: УКУ, вул. Свєнціцького, 17, семінарська кімната (авд. 130)

Доповідачі:

Анатолій Бабинський (Магістр богослов’я,  головний редактор журналу “Патріархат”, УКУ)

Понтифікат Лева XIII: час і обставини

о. Олег Кіндій (PhD, патристичне богослов’я, УКУ)

Соціальний активізм у Rerum Novarum Папи Лева XIII: між суспільною пасивністю і страйком.

Мирослав Маринович (Президент Інституту релігії та суспільства, віце-ректор УКУ)

“Послання Митрополита Шептицького “О квестії соціальній” як ехо енцикліки “Rerum novarum”.

Вікторія Бриндза (Соціолог, керівник аналітичного напрямку компанії “Pro.mova”)

“Енцикліка “Rerum Novarum”: погляд сучасного соціолога”