На Львівщині презентували збірник документів УГКЦ за 1989-2008 роки

Вийшов друком перший том у серії «Джерела християнського суспільного вчення та служіння».

Зацікавлених придбати збірник “Соціяльно зорієнтовані документи Української Греко-Католицької Церкви: 1989 – 2008” просимо звертатися до Лесі Дрозд за тел.: 8 067 28 44 542 або писати на ел. адресу: [email protected].

У збірнику зібрано та представлено 375 офіційних документів і матеріалів УГКЦ від дня легалізації 1 грудня 1989 року до квітня 2008 року. Метою збірника є

представити в одній книзі документи, які до того часу публікувалися у різних періодичних виданнях. Цінність цього видання в тому, що вже сьогодні кожен має змогу ознайомитись із сучасними офіційними документами УГКЦ, простежити позицію Церкви стосовно певних суспільно-політичних питань та постійно оперувати оригінальними текстами. У збірнику представлено різні за жанром документи: звернення, заяви, послання, листи, витяги з рішень і постанов Синодів і Соборів, проповіді та промови Глави Церкви. Серед зібраних документів чимало таких, які було написано спеціально, щоб порушити певну проблему (наприклад, невиплата заробітної платні, алкоголізм тощо).

У перших двох розділах представлено документи УГКЦ двох періодів: 1989-2000 рр., коли її очолював Блаженніший Мирослав-Іван (Любачівський), і 2001- квітень 2008 рр., коли главою УГКЦ стає Блаженніший Любомир (Гузар). Третій розділ збірника містить спільні звернення УГКЦ й інших Церков та релігійних спільнот України. В останньому розділі книги подано вибрані проповіді Глави Церкви на соціальну тематику. Також цей збірник містить Предметний покажчик, Покажчик текстів Старого та Нового Завіту та Словник маловживаних слів, що значно полегшує працю з пошуком потрібного матеріалу.

“Коли говоримо про Церкву у соціальному контексті, то спостерігаємо, що дехто прилічує її до соціальних служб, які існують у державі, в містах, селах. Думає, що Церква – це установа, яка покликана розв’язувати в якийсь особливий спосіб, серед певних груп людей їхні потреби. Тобто, що головна діяльність Церкви полягає у тому, щоб розв’язувати соціальні питання. У додатку до цього люди уявляють собі, що Церква – це дуже потужна організація, яка має розв’язки на всі людські потреби”, – у своїй промові зокрема сказав Блаженніший Любомир. Насправді життя Церкви, за словами промовця, є дещо інакшим. “Церква, яка складається з людей є справді дуже свідома різних людських потреб. Тому вона не замикається у храмі, а, як добра мати, виходить до потребуючих”, – сказав Глава УГКЦ. При цьому вона діє на зразок свого засновника – Ісуса Христа: “Він годував, Він лікував, робив різні чуда. Але тільки Він міг це робити. Церква, як така, цього робити не може”. При цьому Блаженніший Любомир поставив запитання, як може Церква допомогти? Передусім молитвою та навчанням Божого Слова. Крім цього Церква, як спільнота віруючих людей, може допомогти і у фізичний чи матеріальний спосіб – через солідарність своїх вірних одне з одним, через допомогу потребуючим. “Ісус Христос не говорить нам, що ми повинні, так як Він, помножувати хліби. Але Він навчає нас поділитися своїм хлібом із ближнім”, – пояснив Предстоятель УГКЦ.

Виходячи із вище сказаного, Блаженніший Любомир розповів, що презентований збірник містить документи, які звертають увагу і вірних, і духовенства на те, як ми можемо, як ми маємо носити тягарі одні одних, як ми маємо відчувати солідарність із усіма ближніми. На завершення Глава УГКЦ подякував усім, хто потрудився, щоб зібрати і підготувати до друку презентований збірник.

У свою чергу Леся Коваленко розповіла присутнім про головний задум упорядників збірника та про заплановану серію “Джерела християнського суспільного вчення і служіння”. Мирослав Маринович говорив про впливовість чи не впливовість голосу Церкви сьогодні, у порівнянні з 30 – 40-ми роками минулого століття та про відповідальність і духовенства, і мирян за те, щоб голос Церкви був почутим. Віктор Єленський назвав презентований збірник “соціальним богослов’ям посткомунізму, де розгортається, на основі книг Святого Письма та соціального вчення Католицької Церкви, діалог між Церквою та людиною, яка пережила безпрецедентну у світовій історії акцію з викорінювання релігії”.

Взято з: http://www.ugcc.org.ua/

http://www.zaxid.net/newsua/2009/9/26/160043/