База даних

веб-сайт: sod.ucu.edu.ua

На даний момент основна дослідницька робота її розробників полягає у систематизуванні великої кількості творів за темами, які відображають такі аспекти суспільного життя як, наприклад, багатство-бідність, війна-мир, влада, праця, гідність людини, свобода, право-закон, ставлення до природи та ін.., оскільки відомо, що такої систематизації всіх патристичних творів не існує. Наповнення бази даних інформацією про авторів, бібліографією, а також оригіналами та неукраїнськими науковими перекладами повинно стати підготовчою роботою з опрацювання і систематизації джерел для перекладу на наступному етапі.

ПРАВИЛА ПОШУКУ

На першій сторінці відображаються різні варіанти пошуку для полегшення процесу досліджень. Так, розробниками бази даних передбачена можливість шукання творів за словом у назві та у тексті, крім того твори згруповано за періодами, авторами та темами.

Якщо шукати за словом у назві, не задавши жодного слова для пошуку, з’являться назви всіх творів, які є у базі даних на поточний момент. Твори можна читати поодинці, натиснувши кнопочку «перегляд» біля назви оригіналу або конкретного варіанту перекладу, а також можна використовувати можливість «порівняти» два тексти.

Рубрика ПЕРІОДИ дозволяє знайти твори за часом життя автора. Якщо якийсь автор жив на зламі епох, його ім’я та твори, які йому належать, будуть відображатися у двох століттях.

У рубриці АВТОРИ можна знайти список Отців Церкви у алфавітному порядку. Натискання на ім’я автора відкриє список його творів. Якщо у цій рубриці натиснути не на ім’я, а на кнопочку «перегляд», з’явиться інформація про автора.

Рубрика ТЕМИ включає в себе перелік ключових слів, натиснувши на яких можна отримати список творів, які до них відносяться.