Зустрічі, круглі столи

11 грудня у рамках V Міжнародного фестивалю «Дні документально кіно про права людини» в Українському Католицькому Університеті відбувся показ фільму «Щаслива Настуня». Особливе місце в цьому фільмі відведено історії однієї людини – Настуні Тарнавській, яка перемогла життєві обставини і не зламалася. Ідея показу цього фільму була – привернути увагу українського суспільства до проблем „звичайної” людини, сприяти розвитку відкритого діалогу про права людини, утвердженню ставлення до людської гідності як найвищої цінності.
4 грудня Інститут релігії та суспільства та спільнота Св. Егідія вже другий рік поспіль провели семінар «Хто рятує одне життя – рятує цілий світ» у рамках заходів «Міста за життя – міста проти смертної кари», присвячений Всесвітньому дню проти смертної кари. Такі акції відбулися у 75 країнах світу, 53-х столицях 985-ти містах. Учасники семінару заявили, що смертна кара є неприйнятною і кожен вирок розглядається як брутальне порушення права на життя. Це порушення тим брутальніше, що виконується державою внаслідок несправедливого судового процесу. На думку учасників, така зустріч допомагає переглянути своє відношення до цього виду покарання всім тим, хто вважає смертну кару необхідною. Шлях відмови від вищої міри покарання не був легким, всі країни, що продовжують застосовувати смертну кару, повинні спромогтися найти відповідь на питання, а чого саме можна домогтися таким брутальним актом вбивства беззахисної людини?
З 27-31 жовтня на запрошення фундацій Communicantes та CMC/AMA Леся Коваленко, директор ІРС, гостювала у Німейгені, що на півдні Голандії. У рамках перебування вона, зокрема, виступила з доповіддю: “Українська Греко-Католицька Церква: екуменічні та соціальні ініціативи” у якій представила сучасну релігійну ситуацію в Україні та майже двадцятирічний досвід УГКЦ після легалізації. Доповіді присвячені екуменічній ситуації в Україні та Голандії
pdf pdf
 • 11 вересня 2008 на запрошення президента Інституту релігії та суспільства Мирослава Мариновича 11 вересня 2008р. в рамках 15-го Форуму видавців у Львові в приміщенні бібліотеки Українського Католицького Університету відбулася презентація єврейського видавництва «Гешарім». Книги цього видавництва знайомлять читачів (здебільшого російськомовних) з історією євреїв, релігією, єврейськими духовними цінностями, традицією і специфікою єврейського світобачення.
 • 3 червня 2008
  обговорення
  Компендіуму соціальної доктрини Церкви. Участь в обговоренні взяли представники Українського біблійного товариства, Українського богословського наукового товариства, Національного Інституту стратегічних досліджень, Інституту українознавства НАН України, Інституту спадкової патології АМН України, викладачі Одеської богословської семінарії, Дрогобицької, Тернопільської та Львівської духовних семінарій, Івано-Франківської теологічної академії, працівники Інститутів та кафедр УКУ.
 • 3 вересня 2006 Круглий стіл на тему: “15 років незалежности: стан релігійної свободи в Україні”(разом з РІСУ, Київ)
 • 24 травня 2005 Семінар-нарада “Управління персоналом: християнський погляд”
 • 4–9 лютого 2005 Візит до Львова президента Папської ради у справах соціяльної комунікації Архиєпискора Дж. Патріка Фолі (J. P. Foley) (співорганізатор – Духовно-пасторальний відділ УКУ)
 • 16 червня 2004 Засідання “Клубу Особистостей”. Гість Клубу – проф. Роман Кузняр, директор Академії дипломатії при Міністерстві закордонних справ (Варшава) (основний організатор – Інститут розвитку міста, Львів)
 • 16 квітня 2004 Презентація книги М. Мариновича “Українська ідея і християнство, або Коли гарцюють кольорові коні Апокаліпсису” (Київ) (співорганізатор – Асоціяція з охорони української культури “Український світанок”)
 • 23 січня 2004 Лекція о. д-ра Івана Дацька “Вклад УГКЦ в екуменізм XX століття” (співорганізатор – Ректорат УКУ)
 • 25 січня 2003 Семінар “Що нам робити з рештою нашого життя?” (співорганізатор – часопис “Ї”)
 • 18 червня 2004 Зустрічі з Михайлиною Коцюбинською – відомим українським літературознавцем, представницею руху шістдесятників, громадською діячкою. Презентація її нової книги “Мої обрії”(“Дух і Літера”, 2004) в УКУ та ЛНУ ім. І. Франка
 • 18 травня 2004 Зустріч з проф. Анджеєм Золем (Andrzej Zoll) – відомим польським юристом, суддею Конституційного Трибуналу (1989–1997), омбудсменом (2000–2006), зав. кафедри кримінального права Яґеллонського ун-ту, співавтором польського Карного кодексу, членом Комітету з етики в науці ПАН, а також історично-філософського відділу Польської академії наук)
 • 8 квітня 2004 Зустріч з Григорієм Хорунжим, послом України у Ватикані
 • 1 вересня 2003 Виступ на тему: “Значення Отців Церкви для сучасного богослов’я” Віденського архиєпископа, Великого Канцлера Віденського ун-ту кард. Крістофа Шенборна (Christoph Schonborn), гол. редактора Катехизму Католицької Церкви
 • 9 червня 2003 Зустріч із групою інтелектуалів французького тижневика “France Catholique”
 • 26 квітня 2002 Зустріч з о. Яном Березою (o. Jan Bereza), ігуменом бенедиктинського монастиря(1999–2002) в Любіні (Польща), радником Бенедиктинської Европейської Комісії з міжрелігійного діялогу (Monastic Interreligious Dialogue), творцем осередку медитації й міжрелігійного діялогу. Тема зустрічі:”Роль чернецтва в міжрелігійному діялозі”.
 • 1 листопада 2002 Круглий стіл “Що нам робити зі своєю історією?” (співорганізатор – часопис “Ї”)
 • 26 квітня 2001 Круглий стіл на тему: “Церковно-державні та міжконфесійні стосунки в Україні: історія та сучасність” (основний організатор – Інститут історії Церкви УКУ)
 • 12 листопада 2001 Студентська вистава в ЛБА “Перегук двох над безвістю”, присвячена пам’яті українського політв’язня Зеновія Красівського та Айріс Акагоші (Iris Akahoshi), члена Міжнародної Амністії з Нью-Йорка (за мотивами однойменної книги, упорядкованої М. Мариновичем і Л. Маринович)
 • 14 листопада 2001 Зустріч із бр. Інокентієм, іноком православної парохії св. Марка в Йорктауні (США),і Тарасом Андрусевичем, одним із лідерів Союзу православної молоді України. Доповіді на тему:”Православні Церкви Америки” та “Співпраця української й американської православної молоді”
 • 14 листопада 2001 Семінар, присвячений 25-й річниці заснування Української Гельсінкської Групи
 • 16 листопада 2000 Круглий стіл “Медіапросвіта в Україні” (основний організатор – Інститут екології масової інформації ЛНУ ім. І. Франка)
 • 13 жовтня 2000 Круглий стіл на тему: “Ре-лігія і спорт” (співорганізатор – Львівський інститут фізкультури)Листопад 1998 Зустріч із с. Марією Кампа-нелою (Maria Kampanela) з “Чентро Алетті” (Рим, Італія)
 • 12 березня 1998 Семінар “Церква і мас-медіа в Україні, 1939–1998” (співорга-нізатор – Інститут історії Церкви)