Конференція «Актуальні питання християнсько-мусульманського діалогу в Україні: львівський аспект”

Перспективи становлення громади кримських татар у Львові обговорюють на круглому столі в УКУ

26 лютого 2015 | Новини УКУ,

Понад 20 учасників конференції «Актуальні питання християнсько-мусульманського діалогу в Україні: львівський аспект” обговорюють історичні передумови появи такого міжконфесійного спілкування, так і нові можливості, які виникли в ситуації війни та анексії Криму.

UCU_4308«Тема християнсько-мусульманського діалогу в Україні є вкрай актуальною. Пройшов рік після трагічних подій в Криму, можемо говорити, що у Львові з’явилася нова громада кримських мусульман. В цій громаді я власні не тільки соціально-економічні, але й духовні, культурні, освітні потреби, – зазначив на початку зустрічі голова ради Інституту громадянського суспільства аджи Рустем Аблятіф. – Сумно, але ми можемо бачити випадки непорозуміння, нерозуміння, а також і нероваги один до одного. Переконаний, що це трапляються через необізнаність та невігластво. Тому ми зобов’язані вести розмову та дослухатися один до одного . Маю надію, що наша розмова буде корисною та пізнавальною».

Як зазначив доповідач, дата цієї конференції символічна: 26 лютого 2014 року тисячі кримських татар вийшли під стіни Парламенту Криму з протестом проти того, щоб Крим був відділений від України, і «на цьому мітингу дивовижним способом поєднувалися гасла “Слава Україні!” та “Аллах Акбар!”».

Ректор УКУ о. Богдан Прах також підкреслив важливість цього заходу. За його словами, зараз наше суспільство живе в час великих змін і нових викликів.

UCU_4293«Наше головне завдання – спільно створити світ, в якому наші діти та внуки зможуть дуже добре себе почувати. Але щоб так сталося, спочатку ми повинні навчитися спільно жити і разом будувати наше майбутнє.  Сьогоднішня зустріч є кроком до розуміння проблем над вирішенням яких ми повинні об’єднатися», – наголосив о. Богдан Прах.

У круглому столі взяли участь закордонні доповідачі, які представлили міжнародний досвід вирішення міжетнічних проблем.

«Ми з власного досвіду знаємо, що російський агресор дуже вміло використовує різні чвари, міжконфесійні та міжетнічні конфлікти. Там, де їх немає – сам створює. І тому цей діалог дуже важлива і потрібна річ. Але це і наш спільний обов’язок. Відсутність такого діалогу була б безвідповідальністю в цей важкий час», – зауважив консул з питань двосторонньої співпраці Генерального Консульства Республіки Польща у Львові Марцін Зеневич.

UCU_4318Загалом, круглий стіл, який триватиме весь день, буде розбитий на дві частини. В першій частині увагу зосередять на історичному аспекті становлення християнсько-мусульманського діалогу в Україні. В другій – експерти обговорюватимуть питання можливостей та потенціалу існування громади кримських мусульман у Львові.

Учасниками круглого столу є науковці, дослідники, експерти з України, Польщі, Литви,Туреччини.

Організаторами події виступили Інститут громадянського суспільства, Інститут релігії та суспільства УКУ, мусульманська громада «Хатіджа» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

За матеріалами: http://ucu.edu.ua/news/23615/