В УКУ розпочалася п’ята ювілейна Літня школа «Соціальна думка Митрополита Андрея Шептицького»

29 учасників з України, Польщі та Білорусі впродовж тижня досліджуватимуть соціальне вчення митрополита Андрея Шептицького та можливості його імплементації в умови сучасного суспільства.

Як сказав на відкритті Мирослав Маринович, президент Інституту релігії та суспільства, віце-ректор УКУ,  постать митрополита Андрея є для нас, але також і для Європи, тестом, який ми повинні скласти: «Андрей Шептицький належить історії, але не відходить в історію. Він завжди з нами. Не минає жодного року, щоб його ім’я не пройшло як виклик, запитання, на яке ми маємо дати відповідь».

UCU_3583

Ім’я Шептицького відоме також у світі. Часто його дії засуджують, вважають, що він не мав рації, але він перебував і перебуває на світоглядному зламі. Віце-ректор підкреслив, що Літня школа – це відповідь на виклик часу, можливість зазирнути у соціальне вчення митрополита, щоб учасники могли самі робити висновки. Він закликав учасників не приховувати свої тривоги чи застереження, тому що усі прийшли з різних контекстів, а значить – мають різне уявлення про постать митрополита.

Мирослав Маринович нагадав присутнім Курта Левіна, якого дитиною врятував митрополит і який до останніх днів життя був для нього прикладом для наслідування та святим без канонізації.

Ярослав Кіт, координатор Школи розповів про програму, яка складатиметься із двох блоків: лекцій Ярослава Грицака, Мирослава Мариновича, Олега Турія, Тараса Возняка, Оксани Гайової, а також Йосифа Зісельса, другий блок – навчальні екскурсії. Учасники поїдуть в м. Жовкву, с. Прилбичі, с. Вишня, Крехівський монастир, в якому Шептицький приймав монаші обіти, а також в архів Центрального державного історичного архіву, де побачать документ Берестейської унії, а також документи Петра Могили, Богдана Хмельницького, митрополита Андрея Шептицького.

UCU_3568

Вечір буде присвячений переглядам фільмів та дискусіям серед учасників. Як сказав Ярослав Кіт, графік буде дуже насичений, який дозволить краще розуміти соціальне вчення митрополита Андрея, який є формувачем еліти, людиною, яка випередила свою епоху.

ФОТОгалерея