Мирослав Маринович: «Церква відродила свою давню функцію прихистку»

«Чим більше релігія загрузає в земних справах, політику, намагається ідеологічно щось нав’язати, тим більше суспільство не приймає її. І чим ближче церква стає до свого покликання, до своєї природи, чим вона більше відроджує цю природу – тим більше до неї відкривається суспільство. Між ними моментально утворюється глибинний зв’язок, коли є довіра і взаємодопомога», – так звернувся до учасників ХVIII Міжнародної науково-практичної конференції «Релігія на шляху подолання конфліктів: жертовність, поразки, компроміси» президент Інституту релігії та суспільства УКУ, віце-ректор з питань призначення та місії Українського католицького університету, Мирослав Маринович.

Мирослав Маринович

Тема цьогорічної конференції присвячена питанню значення релігії у побудові громадянського суспільства в історичному контексті та сучасних реаліях. На конференції були розглянуті питання ролі і впливу релігії в різні історичні епохи та під час конфліктних подій – воєн, геноцидів, насилля. Серед тем також було розглянуто роль і наслідки Львівського псевдособору 1946 року, стан Церкви у тоталітарних суспільствах. Особливої уваги було надано стану сучасної України, особливості релігійних середовищ і громад за часів кризи, а також методів подолання конфліктів у духовному контексті.

«Чи потребує мусульманство відродження мусульманської етики? Так, без сумніву. Чи потребує юдаїзм відродження юдейської етики? Звичайно. Подивіться, що робиться в сприйнятті юдеями образу стражденного слуги ізраїльських пророків. Дуже часто не приймають цей образ. А це є основа пророчої візії світу. Основа їхньої етики. А чи не треба відроджувати християнську етику? Скірзь – озернися – і бачиш потребу у відродженні християнської етики. Всім нам є над чим працювати», – зазначив Мирослав Маринович.

Конференція тривала 15-16 квітня, зорганізована Українським католицьким університетом та Інститутом релігії та суспільства.

Джерело: http://ucu.edu.ua/news