В УКУ науковці провели українсько-німецький молодіжний табір заради поширення ідей примирення

Інститут релігії та суспільства УКУ у співпраці з Volksbund Deutsche Kriegsgraberfürsorge. Volksbund організував молодіжний табір «Learning from history: rights of ethnic and religious minorities nowadays» задля поширення ідей примирення, який тривав з 6 по 18 серпня.

3

Серед лекторів, зокрема, були викладачі та працівники УКУ: професор, доктор історичних наук Оксана Міхеєва, кандидат історичних наук Олег Турій та керівник проектів і програм ІРС УКУ, молодший науковий співробітник Інституту Івана Франка Ігор Медвідь. Учасниками були 18 молодих людей віком від 19 до 31 року з України та Німеччини.

За словами волонтера Volksbund Франк Менде, ідея подібних молодіжних програм обміну полягає у спільній праці та культурному обміну між молоддю двох країн задля пам’яті про трагічні події ІІ Світової війни та збереженню миру. Гаслом Volksbund є «праця задля миру».

Цього разу учасники спільно працювали в Музеї-меморіалі жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького», де вони займалися описом архівних справ, реставрацією пошкоджених документів та чищенням сходової клітки.

2

«Учасники табору побували на різних лекціях та воркшопах, пов’язаних з подіями ІІ Світової війни, релігійними особливостями України, проблемами переселенців та інших. Окрім того, за сприяння Центру міської історії Центрально-Східної Європи вони взяли участь у захоплюючому квесті вулицею Богомольця та мали воркшоп, пов’язаний з історією І Світової війни. В рамках знайомства з етнічно-культурним різноманіттям Львові, учасники відвідали єврейську благодійну організацію Хесед-Ар’є та зустрілися з представниками кримсько-татарської спільноти. Окрім навчальної та робочої частини, програма заходу на вихідних включала теж екскурсійно-розважальну: екскурсії Львовом, Жовквою, місцями родини Хіґерів та сплав по Дністру», – розповідає керівник проектів і програм ІРС УКУ Ігор Медвідь.

1

На завершення проекту учасники відвідали військові поховання українсько-польської війни 1918-19 років, вшанували пам’ять загиблих з обох сторін молитвою, хвилиною мовчання, запаленням свічок та покладанням квітів.

Нагадаємо, Volksbund Deutsche Kriegsgraberfürsorge. Volksbund організовує такі молодіжні програми обміну в різних країних Європи. Минулого року цей захід відбувався в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, а цього року співорганізатором був УКУ.

За матеріалами Ігора Медведя
Фото – Marius Glasemann