Символічні акції

Молитва українсько-польського примирення

1 листопада на Личаківському кладовищі у Львові  на Меморіалі УГА та Комплексі Польських військових поховань (цвинтар «Орлят») відбулося спільне поминання полеглих вірними Греко-і Римо-Католицьких Церков. Поминальний захід очолив новопризначений Митрополит Львівський РКЦ Мечислав Мокшицький. Спільна поминальна молитва на Личаківському цвинтарі 1 листопада відбувається уже декілька років поспіль з метою утвердження українсько-польського примирення.
В одній частині Личаківського цвинтаря у Львові поховані польські юнаки
(“Орлята”), які боролися за Львів у 1918 році, а поряд – молоді бійці Української Галицької Армії, що боролися за цей же Львів у цьому ж році. Спорудження пантеонів для них у 2001–2002 роках збурило багатьох поляків і українців, бо роз’-ятрило рани минулого.
2002 року Інститут став співініціятором (разом із колективом львівського часопису “Ї”) акцій українсько-польського примирення – спільної молитви на цих військових похованнях. Щороку 1 листопада українці та поляки разом зі своїми єрархами моляться в пам’ять загиблих і в ім’я примирення двох сусідніх народів.
“Ми хотіли молитвою розрядити по-літичну атмосферу, яку створили полі-тики своїми не завжди вдалими кроками. Молитва потрібна усім тим душам, які тут лежать, – чи на польському, чи на українському боці”
( М. Маринович)