Візит Папи Івана Павла II

Його Святість Іван Павло II Його Святість Іван Павло II відвів Україну з апостольським візитом.
23–27 червня 2001 року на запрошення Президента України, а також єпископів Української Греко-Католицької Церкви та Римо-Католицької Церкви в Україні. Головними місцями перебування Святішого Отця стали: столиця країни Київ та Львів – осідок (у той час) Глави УГКЦ й Архиєпископа РКЦ. У Києві Понтифік виступив, зокрема, перед керівниками Всеукраїнської Ради Церков та релігійних організацій, закликавши їх до “відкритого, толерантного й чесного діялогу”. На богослужіннях, що їх провадив Папа Римський у Києві, були присутні близько 200 тисяч людей, а Літургія на львівському іподромі зібрала близько півтора мільйона вірних.
Папа Прибувши до Львова, Папа благословив Український католицький університет 26 червня 2001 року, що назавжди залишиться в пам’яті й історії УКУ.
Цей візит Святішого Отця став для працівників ІРС часом наполегливої праці. Напередодні візиту Інститут був штабом для журналістів – Мирослав Маринович дав десятки інтерв’ю як основний експерт щодо значення візиту Папи до України, релігійної ситуації в Україні та екуменічних стосунків. У травні 2001 року Маринович на запрошення Папського Григоріянського університету та Папського Орієнталь-ного інституту виступав із доповідями у Римі.
Перед візитом Папи Інститутові релігії та суспільства було доручено організувати Службу папських текстів в Україні (у Києві та Львові). На завершення візиту ця Служба отримала подячну грамоту від прес-секретаря Ватикану Хоакіна Наварро-Вальса (Joachim Navarro-Vals).